ABESBATZA LEHIAKETAREN
MEMORIA LABURRA

Felipe Gorriti Osanbela-ren garaitik, Tolosa ez zen izan abesbatza tradizio garrantzitsu bat izan zuen herri bakarra. Izan ere, XIX. eta XX. mende hasierako euskal abesbatza musikak zuen maila gorenak europar abesbatza musikaren gailurrean kokatu gintuen eta euskal herritarren kultur-nortasunaren ezaugarrietako bat bilakatu zen.

Hala ere, euskal abesbatza-tradizioak ezin izan zion heldu 1936an hasi eta 40 urtez herri honek aurre egin behar izan zion aldapari.

Gainera, Eliza Katolikoak, aintzinetik elizetako kaperen bitartez gure abeslarien formazio-zentru garrantzitsuena zenak, II. Vatikanoko Kontzilioaren eragina izan zuen eta baita gizartearen laikotze-prozesu azkarrarena ere.

Testuinguru honetan, jarduera ekonomiko, sozial eta batez ere kulturalak bultzatu nahi zituzten tolosar talde batek Tolosako Ekinbide Etxea (CIT) sortu zuten 1967an.

Taldeko partaide batzuk Hiribilduko bizitza musikalaren parte zirenez, abesbatzen arteko lehiaketa bat martxan jartzea erabaki zuten hiru helburu hauekin:

GURE HELBURUAK

01. – Euskal folklorearen errepertorioa berreskuratu, babestu eta mundu osoari ezagutzera ematea

02. – Euskaraz idatzitako lan berriak bultzatu eta gehitzea

03. Gure abesbatzen artean abesbatza-literatura berria zabaltzea eta teknika garaikideenak jarraituz, zuzendari eta abeslari berrien formazioa bultzatzea

LEHIAKETAREN HASTAPENAK

Lehen lehiaketa 1969 urtean ospatu zen.

Ondorengo abesbatzak parte hartu zuten bertan:

  • Agrupación Coral Tafallesa (Tafalla-Nafarroa)
  • Coral “Andra Mari” (Orereta-Gipuzkoa)
  • Coral de Cámara de San Sebastián (Donostia-Gipuzkoa)
  • Coro de Tudela (Tutera-Nafarroa)
  • Coral Irunesa (Irun-Gipuzkoa)
  • Coral “Santa Cecilia” (Donostia-Gipuzkoa)
  • Coral “Lartaun” (Oiartzun-Gipuzkoa)
  • Coral “Oñatz” (Oinati-Gipuzkoa)
  • Agrupación Coral “Arraizpe” (Bilbo-Bizkaia)
  • Orfeón Olitense (Olite-Nafarroa)
  • Coral Estellesa (Lizarra-Nafarroa)
  • Coral “Santa Cecilia” (Atarrabia-Nafarroa)
  • Sociedad Coral de Miravalles (Ugao-Bizkaia)
  • Coro “Biotz Alai” (Algorta-Bizkaia)
  • Coro Parroquial de Ntra. Sra. De los Desamparados (Gasteiz-Araba)
  • Coral “Zornoza” (Amorebieta-Bizkaia)
  • Agrupación Coral “Manuel Iradier” (Gasteiz-Araba).

Une hartan abesbatzak bertakoak bakarrik izan ziren baina gure herriaren mapa konplexu eta zabalaren erakusleiho bat izan zen. Iparraldeko talderen bat falta izan zen baina hurrengo edizioan, 1970ean, iparraldeko ordezkaritza bat izan genuen Donibane Lohitzuneko “Begiraleak” abesbatzaren partaidetzarekin.

1971. urtean berriz, mugak ireki eta estatuko beste lurraldetako abesbatzek ere parte hartu zuten.

1973an ordea, lehiaketako 5. edizioan, lehen aldiz parte hartu zuten atzerritar abesbatzek. Bi izan ziren: “Chor Gemtschule Marktoberdorff” (Marktoberdorf-Alemania) eta “Coral Le Madrigal de Lyon” (Lyon-Frantzia)  abesbatzak.

Hurrengo urteetan, lehiaketak talde atzerritar gehiago ekarri zituen, kalitate onekoak zirela bermatuz, baina aurrekontuak ahalbidetzen zuen kopuru mugatu batean. Eusko Jaurlaritza osatu zenean eta bere laguntzari esker, lehiaketak jauzi ekonomiko eta kualitatibo bat izan zuen munduko abesbatza amateur eta semi-profesional onenetako batzuk ekarriz. Modu honetan, lehiaketa sortu zenean izan zuen egitasmoa gauzatu ahal izan genuen; esaera batean laburbildu daitekeena: “eman ta zabal zazu”.

1988tik aurrera lehiaketa modu esponentzialean hazten da. Izan ere, Gipuzkoako Foru Aldundia eta garai hartako Gipuzkoa Kutxari esker, lehiaketaren 20. urteurrenagatik eta Europar Batasunean sartu ginelako, Europar Batasuna osatzen zuten herrialde gehienetatik etorritako abesbatzekin osatutako lehiaketa bat antolatu ahal izan genuen.

Une horretatik aurrera, Tolosako Abesbatza Lehiaketa punta-puntako nazioarteko lehiaketa batean bilakatzen da, aditu askoren ustetan munduan ospatzen zen urteko abesbatza-ekitaldi garrantzitsuena.

AURREKO EDIZIOAK

2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997

2016

48. EDIZIOA

2016

Kutxa Sari Nagusia

BATAVIA MADRIGAL SINGERS (Indonesia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- SVANHOLM SINGERS (Suedia)
2º- APOLLO 5 (Reino Unido)
3º- VOCALIA AHOTS TALDEA (Euskadi)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- SVANHOLM SINGERS (Suedia)
2º- ENSEMBLE NOBILES (Alemania)
3º- VOCALIA AHOTS TALDEA (Euskadi)


Ganbera Abesbatzak Polifonia

1º- BATAVIA MADRIGAL SINGERS (Indonesia)
2º- ST. NICHOLAS CHOIR LITIJA (Eslovenia)
3º- FEMALE CHOIR BALTA (Letonia)


Ganbera Abesbatzak Folklorea

1º- BATAVIA MADRIGAL SINGERS (Indonesia)
2º- ST. NICHOLAS CHOIR LITIJA (Eslovenia)
3º- Exaequo: VOCALIA TALDEA (Euskadi) – FEMALE CHOIR BALTA (Letonia)


2015

47. EDIZIOA

2015

Kutxa Sari Nagusia

MIKROKOSMOS (Frantzia)


Haur Abesbatzak

1º- COR INFANTIL AMICS DE LA UNIÓ (Espainia)
2º- RIGA CATHEDRAL GIRL’S CHOIR “TIARA” (Letonia)
3º- GIRL’S CHOIR OF THE MUSAMARI SCHOOL OF MUSIC (Tallinn – Estonia)


Ganbera Abesbatzak Polifonia

1º- MIKROKOSMOS (Frantzia)
2º- SUGINAMI GAKUIN HIGH SCHOOL & KIKUKA ENSEMBLE (Japonia)
3º- CANTUS (Norvegia)


Ganbera Abesbatzak Folklorea

1º- MIKROKOSMOS (Frantzia)
2º- SUGINAMI GAKUIN HIGH SCHOOL & KIKUKA ENSEMBLE (Japonia)
3º- EMILS DARZINS MIXED CHOIR (Letonia)


2014

46. EDIZIOA

2014

Kutxa Sari Nagusia

CORO FEMENINO DEL INST. MUSICAL “GLIER” (Ukrainia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- INGENIUM ENSEMBLE (Eslovenia)
2º- ANATOLY VOCAL QUINTET (Errumania)
3º- CHAPTER FIVE (Erresuma Batua)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- INGENIUM ENSEMBLE (Eslovenia)
2º- CHAPTER FIVE (Erresuma Batua)
3º- BLAGOVEST (Bielorrusia)


Ganbera Abesbatzak Polifonia

1º- CORO FEMENINO DEL INST. MUSICAL “GLIER” (Ukrainia)
2º- CORO JUVENIL MASKA (Letonia)
3º- AURUM (Asturias)


Ganbera Abesbatzak Folklorea

1º- CORO FEMENINO DEL INST. MUSICAL “GLIER” (Ukrainia)
2º- CORO JUVENIL MASKA (Letonia)
3º- AURUM (Asturias)


2013

45. EDIZIOA

2013

Kutxa Sari Nagusia

CORO JUVENIL ST. JACOBS (Suedia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- CORO JUVENIL ST. JACOBS (Suedia)
2º- KAMMERCHOR SAARBRÜCKEN (Alemania)
3º- ECU CHAMBER SINGERS (Estatu Batuak)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- CORO JUVENIL ST. JACOBS (Suedia)
2º- ECU CHAMBER SINGERS (Estatu Batuak)
3º- KAMMERCHOR SAARBRÜCKEN (Alemania)


Haur Abesbatzak

1º- PRAGUE PHILHARMONIC CHILDREN’S CHOIR (Txekia)
2º- VESNIANKA (Errusia)
3º- COR VIVALDI (Katalunia)


2012

44. EDIZIOA

2012

Kutxa Sari Nagusia

Coro de Cámara Credo (Ukrainia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- CORO DE CÁMARA CREDO (Ukrainia)
2º- MIKROKOSMOS (Frantzia)
3º- NEW DUBLIN VOICES (Irlanda)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- CORO DE CÁMARA CREDO (Ukrainia)
2º- MIKROKOSMOS (Frantzia)
3º- UNIVERSITY OF THE VISAYAS CHORALE (Filipinak)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- THE ROSE ENSEMBLE (Estatu Batuak)
2º- LATVIAN VOICES (Letonia)
3º- ENSEMBLE QUARTONAL (Alemania)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- THE ROSE ENSEMBLE (Estatu Batuak)
2º- DAARLER VOCAL CONSORT (Alemania)
3º- EXAEQUO: LATVIAN VOICES (Letonia) eta ENSEMBLE QUARTONAL (Alemania)


2011

43. EDIZIOA

2011

Kutxa Sari Nagusia

OREYA (Ukrainia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- OREYA CHAMBER CHOIR (Ukrainia)
2º- EL LEON DE ORO (Asturias)
3º- LANDARBASO ABESBATZA (Euskadi)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- OREYA CHAMBER CHOIR (Ukrainia)
2º- EL LEON DE ORO (Asturias)
3º- BALSIS YOUTH CHOIR (Riga – Letonia)


Haur Abesbatazak

1º- GUANGZHOU CHILDREN’S PALACE CHOIR (Txina)
2º- LOS PEQUES DEL LEON DE ORO (Asturias)
3º- LOBOC CHILDREN’S CHOIR (Filipinak)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- THE GENTLEMEN SINGERS (Txekia)
2º- SONGMEN (Erresuma Batua)
3º- THE CONVIVIUM SINGERS (Erresuma Batua)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- THE GENTLEMEN SINGERS (Txekia)
2º- SONGMEN (Erresuma Batua)
3º- THE CONVIVIUM SINGERS (Erresuma Batua)


2010

42. EDIZIOA

2010

Kutxa Sari Nagusia

CANTEMUS CHILDREN CHOIR (Hungaria)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- SALT LAKE CHORAL ARTISTS CHAMBER CHOIR (Estatu Batuak)
2º- UNIVERSITY OF DELAWARE CHORALE (Estatu Batuak)
3º- EXTRACHORD (Alemania)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- SALT LAKE CHORAL ARTISTS CHAMBER CHOIR (Estatu Batuak)
2º- MIKROKOSMOS (Frantzia)
3º- EXAEQUO: UNIVERSITY OF DELAWARE CHORALE (Estatu Batuak) eta HODEIERTZ-OROITH ABESBATZA (Euskadi)


Haur Abesbatzak

1º- CANTEMUS CHILDREN CHOIR (Hungaria)
2º- COR INFANTIL AMICS DE LA UNIÓ (Katalunia)
3º- LIEPAITES (Lituania)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- SALT LAKE CHORAL ARTISTS (Estatu Batuak)
2º- UNIVERSITY OF DELAWARE VOCAL GROUP (Estatu Batuak)
3º- VOCAL GROUP DYVO (Ukrainia)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- SALT LAKE CHORAL ARTISTS (Estatu Batuak)
2º- UNIVERSITY OF DELAWARE VOCAL GROUP (Estatu Batuak)
3º- ANIMA VOCAL ENSEMBLE (Errusia)


[/one_second]

2009

41. EDIZIOA

2009

Kutxa Sari Nagusia

RIGA CATHEDRAL GIRLS CHOIR (Letonia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- VIA NOVA CHOIR MUNCHEN (Alemania)
2º- YUUKA CHAMBER CHOIR (Japonia)
3º- SYDNEY CHAMBER CHOIR (Australia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º-YUUKA CHAMBER CHOIR (Japon)
2º-VIA NOVA CHOR MUNCHEN (Alemania)
3º-SYDNEY CHAMBER CHOIR (Australia)


Haur Abesbatzak

1º- RIGA CATHEDRAL GIRLS CHOIR (Letonia)
2º- PRIMAVERA CHILDREN’S CHOIR (Txekia)
3º- COR INFANTIL SAN CUGAT (Katalunia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- WISHFUL SINGING (Holanda)
2º- DISCANTUS VOCAL ENSEMBLE (Hungaria)
3º- PVD VOCAL ENSEMBLE (Japon)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- DISCANTUS VOCAL ENSEMBLE (Hungaria)
2º- WISHFUL SINGING (Holanda)
3º- PVD VOCAL ENSEMBLE (Japonia)


2008

40. EDIZIOA

2008

Kutxa Sari Nagusia

CANTEMUS MIXED CHOIR (Hungaria)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- CANTEMUS MIXED CHOIR (Hungaria)
2º- KAMER KORIS (Letonia)
3º- ENSEMBLE VOCAL (Alemania)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- CANTEMUS MIXED CHOIR (Hungaria)
2º- KAMER KORIS (Letonia)
3º- KUP TALDEA (Euskadi)


Haur Abesbatzak

1º- PRAGUE PHILARMONIC CHILDREN’S CHOIR (Txekia)
2º- VDOKJNOVENIJE (Errusia)
2º- LEIOA KANTIKA KORALA (Euskadi)
3º- MOTYLI SUMPERK (Txekia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- THE ANTIOCH CHAMBER ENSEMBLE (Estatu Batuak)
2º- GENTLEMEN SINGERS (Txekia)
3º- CANTEMUS VOCAL GROUP (Hungaria)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- THE ANTIOCH CHAMBER ENSEMBLE (Estatu Batuak)
2º- CANTEMUS VOCAL ENSEMBLE (Hungaria)
3º- A-DUR VOCAL GROUP (Norvegia)


2007

39. EDIZIOA

2007

Kutxa Sari Nagusia

MIXED CHOIR OF LATVIAN ACADEMY OF MUSIC (Letonia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- MIXED CHOIR OF LATVIAN ACADEMY OF MUSIC (Letonia)
1º- VOX GAUDIOSA (Japon)
2º- CHOROS AMICI (Erresuma Batua)
3º- KAMMERKORET NOVA (Norvegia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- MIXED CHOIR OF LATVIAN ACADEMY OF MUSIC (Letonia)
2º- VOX GAUDIOSA (Japonia)
3º- CHOROS AMICI (Erresuma Batua)


Haur Abesbatzak

1º- GIRLS CHOIR OF OLD TOWN MUSIC HOUSE (Estonia)
2º- CORO COLEGIO PEDAGOGIA MUSICAL MOSCU (Errusia)
3º- CANTILON CHAMBER CHOIR (Kanada)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- AVE CHAMBER CHOIR (Eslovenia)
2º- THE ROSE ENSEMBLE (Estatu Batuak)
3º- PEGASUS (Erresuma Batua)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- THE ROSE ENSEMBLE (Estatu Batuak)
2º- AVE CHAMBER CHOIR (Eslovenia)
3º- PEGASUS (Erresuma Batua)


2006

38. EDIZIOA

2006

Kutxa Sari Nagusia

CORO INFANTIL VESNA (Errusia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- ATENEO CHAMBER CHOIR (Filipinak)
2º- MIKROKOSMOS (Frantzia)
3º- VOCES CANTABILES (Erresuma Batua)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- CORALIA (Puerto Rico)
2º- EL LEON DE ORO (Asturias)
3º- EXAEQUO: CARDINAL SINGERS (Estatu Batuak) eta MIKROKOSMOS (Frantzia)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- VOCALIA TALDEA (Euskadi)
2º- CORO ACADEMICO FEMENINO DE NIKOLAEV (Ukrainia)
3º- VOCALIS (Norvegia)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- DESIERTO
2º- EXAEQUO: CORO ACADEMICO FEMENINO DE NIKOLAEV (Ukrainia) eta VOCALIA TALDEA (Euskadi)
3º- VOCALIS (Norvegia)


Haur Abesbatzak

1º- VESNA CHILDREN’S CHOIR (Errusia)
2º- HAMILTON CHILDREN’S CHOIR (Kanada)
3º- CHILDREN’S CHOIR OF TALLIN MUSIC HIGH SCHOOL (Estonia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- VOCES 8 (Erresuma Batua)
2º- ANIMA VOCAL ENSEMBLE (Errusia)
3º- CARDINAL SINGERS (Estatu Batuak)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- VOCES 8 (Erresuma Batua)
2º- ENSEMBLE VOCAL PEÑALOSA (Suitza)
3º- CARDINAL SINGERS (Estatu Batuak)


2005

37. EDIZIOA

2005

Kutxa Sari Nagusia

SCHOLA CANTORUM (Norvegia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- SCHOLA CANTORUM (Norvegia)
2º- MOLTO CANTABILE (Suitza)
3º- CORO MISTO (Danimarka)


Ahots Nahasiak Folklore

1º- SCHOLA CANTORUM (Norvegia)
2º- CORO MISTO (Danimarka)
3º- CORO UNIVERSITARIO DE SAN JUAN (Argentina)


Haur Abesbatza

1º- NEWFOUNDLAND SYMPHONY YOUTH (Kanada)
2º- MIRACULUM CHILDREN’S CHOIR (Hungaria)
3º- SAN CUGAT (Katalunia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- CALMUS ENSEMBLE (Alemania)
2º- MARA VOKALENSEMBLE (Suedia)
3º- THE TUDOR CONSORT (Zeelanda Berria)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- CALMUS ENSEMBLE (Alemania)
2º- MARA VOKALENSEMBLE (Suedia)
3º- THE TUDOR CONSORT DE (Zeelanda Berria)


2004

36. EDIZIOA

2004

Kutxa Sari Nagusia

BRILLIANT HARMONY (Japonia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- I VOCALISTI (Alemania)
2º- SCHOLA CANTORUM CORALINA (Kuba)
3º- TRINITY COLLEGE OF MUSIC CHAMBER CHOIR (Erresuma Batua)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- SCHOLA CANTORUM CORALINA (Kuba)
2º- I VOCALISTI (Alemania)
3º- TRINITY COLLEGE OF MUSIC CHAMBER CHOIR (Erresuma Batua)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- BRILLIANT HARMONY (Japonia)
2º- ESTONIAN TV GIRLS CHOIR (Estonia)
3º- PFÄLZISCHE KURRENDE (Alemania)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- BRILLIANT HARMONY (Japonia)
2º- KIEV GLIER MUSIC COLLEGE CHOIR (Ukrainia)
3º- ESTONIAN TV GIRLS CHOIR (Estonia)


Haur Abesbatazak

1º- CHINA LILY CHILDREN?S CHOIR (Txina)
2º- POLIOT (Errusia)
3º- VOX AUREA CHILDREN?S CHOIR (Finlandia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- VOCES NORDICAE (Suedia)
2º- SCHOLA CANTORUM CORALINA (Kuba)
3º- THE GENTS VOCAL ENSEMBLE (Holanda)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- VOCES NORDICAE (Suedia)
2º- THE GENTS VOCAL ENSEMBLE (Holanda)
3º- SCHOLA CANTORUM CORALINA (Kuba)


2003

35. EDIZIOA

2003

Kutxa Sari Nagusia

BALSIS YOUTH CHOIR (Riga-Letonia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- DRESDNER KAMMERCHOR (Alemania)
2º- BALSIS YOUTH CHOIR (Riga – Letonia)
3º- IPAVSKA (Vipava – Eslovenia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- BALSIS YOUTH CHOIR (Riga – Letonia)
2º- SIMON PHIPPS VOCAL ENSEMBLE (Göteborg – Suedia)
3º- DRESDNER KAMMERCHOR (Alemania)


Haur Abesbatzak

1º- KRASNOYARSK CITY CHILDRENS CHOIR (Errusia)
2º- WAKAYAMA CITY CHILDRENS CHOIR (Japonia)
3º- ERESARGI TXIKI ABESBATZA (Villabona – Espainia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- ENSEMBLE JURY (Yamanashi – Japonia)
2º- ANIMA VOCAL ENSEMBLE (San Petersburgo – Errusia)
3º- THE TUDOR CONSORT (Wellington – Zeelanda Berria)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- ENSEMBLE JURY (Yamanashi – Japonia)
2º- THE TUDOR CONSORT (Wellington – Zeelanda Berria)
3º- CANTEMUS (Minsk – Bielorrusia)


2002

34. EDIZIOA

2002

Kutxa Sari Nagusia

KAMMERCHOR SAARBRÜCKEN (Alemania)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- KAMMERCHOR SAARBRÜCKEN (Alemania)
2º- NORWEGIAN CHAMBER SINGERS (Oslo – Norvegia)
3º- AUDITE (Vantaa – Finlandia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- KAMMERCHOR SAARBRÜCKEN (Alemania)
2º- NORWEGIAN CHAMBER SINGERS (Oslo – Norvegia)
3º- AUDITE (Vantaa – Finlandia)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- VOCALIA TALDEA (Vitoria – Espainia)
2º- PUELLAE (Pecs – Hungraria)
3º- PHILOMELA (Helsinki – Finlandia)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- PUELLAE (Pecs – Hungaria)
2º- VOCALIA TALDEA (Vitoria – Espainia)
3º- PHILOMELA (Helsinki – Finlandia)


Haur Abesbatzak

1º- CHILDREN CHOIR OF KLAIPEDA (Klaipeda – Lituania)
2º- VDCHOVENIJE (Mosku – Errusia)
3º- AURORA (San Petersburgo – Errusia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- THE NETHERLANDS YOUTH CHOIR (Utrecht – Holanda)
2º- PUELLAE (Pecs – Hungaria)
3º- GINNUNGAGAP (Oslo – Norvegia)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- GINNUNGAGAP (Oslo – Norvegia)
2º- THE NETHERLANDS YOUTH CHOIR (Utrecht – Holanda)
3º- PUELLAE (Pecs – Hungaria)


2001

33. EDIZIOA

2001

Kutxa Sari Nagusia

KAMER KORIS (Riga – Letonia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- KAMER KORIS (Riga – Letonia)
2º- WORLD VOICES (Basilea – Suitza)
3º- VOCALENSEMBLE RASTATT (Alemania)


Ahots Nahasiak Folklorae

1º- KAMER KORIS (Riga – Letonia)
2º- WORLD VOICES (Basilea – Suitza)
3º- LUNDS VOKALENSEMBLE (Suedia)


Haur Abesbatzak

1º- LI-RON CHILDREN’S CHOIR (Herzelia – Israel)
2º- TYGERBERG “DA CAPO” (Sanlamhof – Hegoafrika)
3º- COR VIVALDI (Barcelona – Espainia)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- BANCHIERI SINGERS (Nyhiregyhaza – Hungaria)
2º- LA GIOIA (Hofstade – Belgika)
3º- LI-RON VOCAL ENSEMBLE (Herzelia – Israel)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- BANCHIERI SINGERS (Nyhiregyhaza – Hungaria)
2º- LI-RON VOCAL ENSEMBLE (Herzelia – Israel)
3º- LA GIOIA (Hofstade – Belgika)


2000

32. EDIZIOA

2000

Kutxa Sari Nagusia

KIEV GLIER MUSIC COLLEGE CHOIR (Ukrainia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- ATENEO DE MANILA COLLEGE GLEE CLUB (Filipinak)
2º- GRUPO VOCAL DE TOKIO (Japonia)
3º- MODUS NOVUS (Aquisgran – Alemania)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- GRUPO VOCAL DE TOKIO (Japonia)
2º- ATENEO DE MANILA COLLEGE GLEE CLUB (Filipinak)
3º- JAUNA MUZIKA (Vilnius – Lituania)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- KIEV GLIER MUSIC COLLEGE (Ukrainia)
2º- CORO EMBLA (Trondheim – Norvegia)
3º- CORO FEMENINO DZINTARS (Riga – Letonia)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- KIEV GLIER MUSIC COLLEGE (Ukrainia)
2º- CORO EMBLA (Trondheim – Norvegia)
3º- CORO FEMENINO DZINTARS (Riga – Letonia)


Haur Abesbatzak

1º- Hutsik
2º- EXAEQUO: CARMINA (Rychnóv Nad Kneznou – Txekia) eta ELLERHEIN (Tallinn – Estonia)
3º- CORO INFANTIL DE BLOEMFONTEIN (Hegoafrika)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- THE NEW ISRAELI VOCAL ENSEMBLE (Shoham – Israel)
2º- ATENEO DE MANILA COLLEGE GLEE CLUB (Filipinak)
3º- GRUPO VOCAL MRS DARCY (Lieden – Holanda)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- THE NEW ISRAELI VOCAL ENSEMBLE (Shoham – Israel)
2º- ATENEO DE MANILA COLLEGE GLEE CLUB (Filipinak)
3º- GRUPO VOCAL MRS DARCY (Leiden – Holanda)


1999

31. EDIZIOA

1999

Kutxa Sari Nagusia

CORO INFANTIL VESNA (Mosku – Errusia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- NORDDEUTSCHER FIGURALCHOR (Hannover – Alemania)
2º- CORO OREYA (Zhitomir- Ukrainia)
3º- CORO PANASONIC (Osaka – Japonia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- CORO OREYA (Zhitomir – Ukrainia)
2º- NORDDEUTSCHER FIGURALCHOR (Hannover – Alemania)
3º- EXAEQUO: COR MADRIGAL (Bartzelona – Espainia) eta CORO PANASONIC (Osaka – Japonia)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- OILUR ABESBATZA (Donostia – Espainia)
2º- KANTA CANTEMUS (Hondarribia – Espainia)
3º- PRO MUSICA (Nyhiregyhaza – Hungaria)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- KANTA CANTEMUS (Hondarribia – Espainia)
2º- OILUR ABESBATZA (San Sebastián – Espainia)
3º- PRO MUSICA (Nyhiregyhaza – Hungaria)


Haur Abesbatzak

1º- CORO INTANTIL VESNA (Mosku – Errusia)
2º- CORO INFANTIL CANTEMUS (Nyhiregyhaza – Hungaria)
3º- THE MORAN CHOIR (Beit Yitzhak – Israel)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- NORDIC VOICES (Oslo – Norvegia)
2º- STUDIO VOCALE KARLSRUHE (Alemania)
3º- GRUPO VOCAL DE BERGEN (Norvegia)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- NORDIC VOICES (Oslo – Norvegia)
2º- STUDIO VOCALE KARLSRUHE (Alemania)
3º- ENSEMBLE VOCAL ORLANDO (Friburgo – Suitza)


1998

30. EDIZIOA

1998

Kutxa Sari Nagusia

PRAGUE PHILARMONIC CHILDREN’S CHOIR (Txekia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- KÖLNER KANTOREI (Colonia – Alemania)
2º- EXAEQUO: VOICES NEW ZELAND (Wellington – Zeelanda Berria) eta YUUKA CHOIR (Tokio – Japonia)
3º- TAPIOLA CHAMBER CHOIR (Helsinki – Finlandia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- EXAEQUO: VOICES NEW ZELAND (Wellington – Zeelanda Berria) eta YUUKA CHOIR (Tokio – Japonia)
2º- TAPIOLA CHAMBER CHOIR (Helsinki – Finlandia)
3º- ENSEMBLE 96 (Oslo – Norvegia)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- HUTSIK
2º- ANGELICA CHOIR (Budapest – Hungaria)
3º- DETROIT CONCERT CHOIR (Estatu Batuak)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- ANGELICA CHOIR (Budapest – Hungaria)
2º- STAVANGER DOMKIRKES STUDENT KOR (Norvegia)
3º- ANIMA (San Sebastián – Espainia)


Haur Abesbatzak

1º- PRAGUE PHILARMONIC CHILDREN’S CHOIR (Txekia)
2º- ERUB CHILDREN’S CHOIR (Ciudad del Cabo – Hegoafrika)
3º- NIÑOS CANTORES DE VILLA DE CURA (Venezuela)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- LAUDIBUS (Londres – Erresuma Batua)
2º- TALLA (Espoo – Finlandia)
3º- ERIK WESTBERG VOKALENSEMBLE (Pitea – Suedia)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- LAUDIBUS (Londres – Erresuma Batua)
2º- TALLA (Espoo – Finlandia)
3º- ERIK WESTBERG VOKALENSEMBLE (Pitea – Suedia)


1997

29. EDIZIOA

1997

Kutxa Sari Nagusia

ELLERHEIN HAUR ABESBATZA (Tallinn – Estonia)


Ahots Nahasiak Polifonia

1º- ALLMANNA SAANGEN (Uppsala – Suedia)
2º- BREVIS CHAMBER CHOIR (Vilnius – Lituania)
3º- SCHOLA CANTORUM (Oslo – Norvegia)


Ahots Nahasiak Folklorea

1º- ALLMANNA SAANGEN (Uppsala – Suedia)
2º- BREVIS CHAMBER CHOIR (Vilnius – Lituania)
3º- CHINA INNER MONGOLIA YOUTH CHOIR (Txina)


Ahots Berdinak Polifonia

1º- BELA BARTOK GIRL’S CHOIR (Miskolc – Hungaria)
2º- CANTABILE LIMBURG (Alemania)
3º- CANTUS (Trondheim – Norvegia)


Ahots Berdinak Folklorea

1º- BELA BARTOK GIRL’S CHOIR (Miskolc – Hungaria)
2º- CANTABILE LIMBURG (Alemania)
3º- CANTUS (Trondheim – Norvegia)


Haur Abesbatzak

1º- ELLERHEIN (Tallinn – Estonia)
2º- MAGNIFICAT (Budapest – Hungaria)
3º- CANTABILE (Petach Tikva – Israel)


Ahots Taldeak Musika Profanoa

1º- ENTREVOCES (La Habana – Kuba)
2º- VOCANTUS (Göteborg – Suedia)
3º- CANTABILE LIMBURG (Alemania)


Ahots Taldeak Musika Erlijiosoa

1º- BREVIS CHAMBER CHOIR (Vilnius – Lituania)
2º- ENTREVOCES (La Habana – Kuba)
3º- EXAEQUO: CANTABILE LIMBURG (Alemania) eta VOCANTUS (Göteborg – Suedia)


60

HERRIALDEAK

428

EUSKAL OBRAK

97

DERRIGORREZKO OBRAK

PARTEHARTZAILEAK
HERRIALDEKA

  • ALEMANIA (58)
  • ARGENTINA (11)
  • ARMENIA (1)
  • AUSTRALIA (1)
  • AUSTRIA (3)
  • BELGIKA (8)
  • BIELORRUSIA (4)
  • BRASIL (3)
  • BULGARIA (12)
  • CANADA (3)
  • CHEQUIA (26)
  • TXILE (1)
  • TXINA (4)
  • KOREA (2)
  • KROAZIA (5)
  • KUBA (10)
  • DANIMARKA (9)
  • ESLOVENIA (14)
  • ESLOVAKIA (2)
  • ESPAINIA (139)
  • ESTATU BATUAK (24)
  • ESTONIA (19)
  • EUSKADI (390)
  • FILIPINAK (14)
  • FINLANDIA (22)
  • FRANTZIA (22)
  • GRECIA (3)
  • HOLANDA (7)
  • HUNGRIA (41)
  • INDIA (1)
  • INDONESIA (7)
  • IRLANDA (4)
  • ISLANDIA (1)
  • ISRAEL (8)
  • ITALIA (9)
  • JAPON (14)
  • KENIA (1)
  • LETONIA (31)
  • LITUANIA (20)
  • LUXEMBURGO (1)
  • MEXICO (1)
  • MOLDAVIA (2)
  • NORBEGIA (31)
  • ZELANDA BERRIA (3)
  • POLONIA (14)
  • PORTUGAL (4)
  • PUERTO RICO (1)
  • ERRESUMA BATUA (27)
  • RUMANIA (4)
  • ERRUSIA (27)
  • SERBIA (1)
  • SINGAPUR (2)
  • HEGOAFRIKA (7)
  • SUEDIA (37)
  • SUITZA (8)
  • TAIWAN (1)
  • TURKIA (2)
  • UKRANIA (17)
  • URUGUAY (1)
  • VENEZUELA (4)

INTERPRETATUTAKO
EUSKAL OBRAK
1978 URTETIK

Zerrendan nabaritzen den bezala, lan asko oso ezagunak dira eta 1968. Urtea baino lehenagokoak baina konposizio-lan gehienak ondoren idatzitakoak dira. Hauetako asko Lehiaketak berak bultzatutako konposizio-lehiaketetatik datozenak, edo lehiaketari esker ezagutzera eman diren musikagileenak, lan behartuak izan direlako edota baita berain lanen argitalpenengatik ere.

  • A LA KINKIRRIN, Pablo Sorozábal
  • A MI FLOR, Javier Bello-Portu
  • A MUTIL, Jesús Mª Sagarna
  • ABENDOAREN LAUEAN, Emil Cosetto
  • ABESTITXOAK (2), Fernando Remacha
  • ¿ADONDE TE ESCONDISTE?, Luis Elizalde
  • ADORO TE DEVOTE, Vicente Goicoechea
  • AGATE DEUNA, Arturo Goicoechea
  • AGUR, Martín Lladó
  • AGUR EUSKALERRIARI, J.M. de Iparraguirre
  • AGUR IZAR ORI, J. de Olaizola
  • AGUR JAUNAK, Petreznicek
  • AGUR MARIA (2), José Ramón Arteta
  • AGUR MARIA, Aita Madina
  • AGUR MARIA (2), Tomás Garbizu
  • AGUR MARIA, José de Uruñuela
  • AI ANJELA!, Aita Donostia
  • AITA GUREA (3), Francisco de Madina
  • AITAK EMAN DAUT DOTEA (2), Aita Donostia
  • AITAK ET’AMAK HERRITIK, Aita Donostia
  • AITAK ETA AMAK (3), Aita Donostia
  • AKERRA IKUSI DEGU (8), Jesús Guridi
  • AKERRA KEN (2), Tomás Garbizu
  • AKERRA KEN Nº 2 (12), Tomás Garbizu
  • ALAITASUNA ETA POZA, Tomás Aragüés
  • ALAMI (6), Josu Elberdin
  • ALDAPEKO (3), Angel Barja Iglesias
  • ALDAPEKO, J. Delerre
  • ALDAPEKO SAGARRAREN, A. Olazaran
  • ALDUDEN GIZONIK EZ (5), Aita Donostia
  • ALEGERATZEN (3), Emil Cosetto
  • ALKAR IZKETAN, Luis de Aramburu
  • ALTZAK EZTU BIOTZIK, Francisco Escudero
  • AMAK EZKONDU NINDUEN, S. Esnaola
  • AMA BEGIRA ZAZU (7), Víctor de Zubizarreta
  • AMAIUR (7), Dimitri Smirnov
  • AMETSETAN (21), Javier Busto
  • AMETSETAN, Gorka Sierra
  • AMODIOA (8), Javier Busto
  • ANGELUS, Josu Elberdin
  • ANNABEL LEE (3), Eva Ugalde
  • ANTIFONA (11), Jesús Egiguren
  • ANTON AIZKORRI, Jesús Guridi
  • ANTONKERIAK, Lorenzo Ondarra
  • ARA EGUZKIA, Aita Donostia
  • ARA NUN DIRAN, Angel Barja
  • ARAN LORE, Aita Donostia
  • ARDI ABESTIA (2), Norberto Almandoz
  • ARIÑ ARIÑ KRISTAUAK, Luis de Aramburu
  • ARIÑETAN, Aita Donostia
  • ARITZ ADARREAN (15), Julen Ezkurra
  • ARKAKUSO, Xanti Espina
  • AROTZAK ERRAN DIO (3), Emil Cosetto
  • ARRATS GORRI (17), Angel Oliver Pina
  • ARROSA LORE LORE (2), Emil Cosetto
  • ARROSA LORE, Luis Elizalde
  • ARTZAINAREN KANTU, Albert Alcaraz
  • ATOR ATOR MUTIL (3), Jesús Guridi
  • ATOR MUTIL, Aita Madina
  • ATOZTE ARTZAI (2), Ruperto Iruarrizaga
  • ATXIA MOTXIA (2), Tomás Garbizu
  • ATZO ETORRI DATOZ, José María Bastida
  • ATZO GAUA (3), Javier Busto
  • AUDITUI MEO, Eduardo Mocoroa
  • AUNITZ URTEZ (2), Jon Oñatibia
  • AURTXO SEASKAN, Herrikoia
  • AXURI BELTZA (5), Javier Busto
  • AXURI BELTZA (8), Tomás Garbizu
  • AVE VIRGO SANCTISSIMA (8), David Azurza
  • AVE MARIA (16), Javier Busto
  • AVE MARIA (7), Jesús Egiguren
  • AVE MARIA, Ion Oñatibia
  • AVE MARIA (7), Felix Zabala
  • AVE MARIS STELLA, Eva Ugalde
  • AY MARI MIGUEL, Juan de Urteaga
  • AY NERE KABIYA (2), Pablo Sorozábal
  • BARATZEKO PIKUAK, Juan Mª Ugarte
  • BASATXORITXU (2), Enrique Ugarte
  • BAT BAKARRA, Gotzon Aulestia
  • BAUTISTA BASTERRETXE, Eduardo Mocoroa
  • BEGI EDER, J. Mª González Bastida
  • BEGI URDIN, Pablo Sorozábal
  • BEGOÑA GANEAN, P. Domingo de Santa Teresa
  • BELENENGO URIAN (18), Guillermo Lazcano
  • BENEDICTUM SIT, Aita Donostia
  • BENTANATIK BENTANARA, Emil Cosetto
  • BENTARA NOA (8), Pablo Sorozábal
  • BERCEUSE DE REPARACEA, Javier Bello-Portu
  • BESARKATU NINDUZUN, Josu Elberdin
  • BI BIHOTZ (6), Junkal Guerrero
  • BI EUSKO ABEZTIAK, I. Busca de Sagastizabal
  • BI GAUZA (2), Sabin Salaberri
  • BIDASOA (6), Javier Busto
  • BIDE ERTZEAN, Joaquín Pildain
  • BINBILI-BONBOLO (6), Norberto Almandoz
  • BINBILI-BONBOLO, Aita Donostia
  • BINBILIN-BONBOLON (4), Pablo Sorozábal
  • BIOLIN MUSIKAZ (8), David azurza
  • BITARTEAN LUR, Javier Busto
  • BOGA BOGA (2), Jesús Guridi
  • BORTIAN AHUZKI, Aita Donostia
  • CANCIÓN DE INVIERNO, Javier Bello-Portu
  • CANCIÓN DEL VIEJO POETA, Luis Iruarrizaga
  • CANTANTIBUS ORGANIS, Nemesio Otaño
  • CANTATA, Ruperto Iruarrizaga
  • CANTATE DOMINO (8), Josu Elberdin
  • CHANT BASQUES, Emil Cosetto
  • CHARMANGARRIA ZERA, Francisco Escudero
  • CHORI ERRESINOULA (4), Javier Bello-Portu
  • CHRISTUS FACTUS EST (2), Vicente Goicoechea
  • CHRISTUS FACTUS EST (2), Nemesio Otaño
  • CON AMORES, LA MI MADRE, Johannes de Antxieta
  • COR MUNDUM (2), Felipe Gorriti
  • CUATRO CANCIONES CASTELLANAS, Fernando Remacha
  • DANTZA, DANTZA DANTZARI (12), Ricardo Sabadie
  • DATE A VOLAR, Junkal Guerrero
  • DE PROFUNDIS CLAMAVI, Javier Busto
  • DENBORA DENIAN, Luis Elizalde
  • DIES IRAE, Felipe Gorriti
  • DIOS TE SALBE, Ignacio Mocoroa
  • DIZ DIZ KA (2), Luis de Aramburu
  • DIZDIZKA ZERUAN, Eva Ugalde
  • DONOSTIACO DAMACHOAK, Javier Bello-Portu
  • DOS CANCIONES VASCAS, Miguel Asins Arbó
  • DOS CANCIONES VASCAS (2), Aita Donostia
  • DOS CANCIONES VASCAS, Valeri Kalistratov
  • DOS CANCIONES VASCAS, Juan de Uruñuela
  • DOS VILLANCICOS VASCOS (7), Ignacio Mocoroa
  • DRAGOI BAKARTIA (7), Josu Elberdin
  • DRINGILINDRON (2), Secundino Esnaola
  • DU, DI, DU, José Ramon Arteta
  • EGO SUM PASTOR BONUS, Javier Busto
  • EGUBERRI, Lorenzo Ondarra
  • EGUN BATEAN, Gotzon Aulestia
  • EGUN SENTIA, Eduardo Mocoroa
  • EGUR EZEAREN KEA (5), Joaquín Pildain
  • EL GALLO DE SAN CERNIN, José Antonio Huarte
  • ELEIZATIKAN, Les Bordes
  • ELIZATIKAN KONBENTURAÑO (3), Aita Donostia
  • ELIZATIKAN KONBENTURAÑO (7), Julen Ezkurra
  • ELORRI BATEN GAÑEAN, Tomás Garbizu
  • EN UN SILENCIO ERRANTE (7), Tomás Aragüés Bernad
  • ENE AMA, Francisco Escudero
  • ENE, ZORI TXARRA, Ruperto Iruarrizaga
  • EPERRARENA (2), Tomás Garbizu
  • ERBI ORI, Tomás Garbizu
  • ERRE TA ERRE, Ruperto Iruarrizaga
  • ERROTAZAIA (8), Ignacio Mocoroa
  • ESPERANTZARI LEIHO BAT (5), Idoia Azurmendi
  • ETXETIK KANPORA, R. Manero
  • EUKIRIK ETXEAN, Etxeberria
  • EUSKAL ABESTIAK (13), Ferenc Farkas
  • EUSKAL HAUR SUITEA, Herrikoia
  • EUSKAL IURREKO, Aita Donostia
  • EUSKAL JOKOAK (9), Javier Busto
  • EUSKALERRI-EUSKALERRI, Aita Donostia
  • EUSKALERRIA, J.J. Gainza
  • EZ DUT AHAZTU, Thierry Machuel
  • EZKONDU NINTZENIAN, Guillermo Lazcano
  • EZKUTAKETAN, Jesús Mª Sagarna
  • FANDANGO ARIÑ ARIÑ, Juan Urteaga
  • FESTARA (2), Santesteban
  • GABAREN ERDIAN, Alberto Mitxelena
  • GABEKO IZAR (8), Julio Domínguez
  • GABON, Aita Donostia
  • GABON, C. Urroy
  • GARAT-HOMENAJE ANTHON AYESTARAN, Javier Bello-Portu
  • GAU ABESTI, Sabin Salaberri
  • GAUAREN ZERGAITIAREN BILLA (2), Javier Busto
  • GAUEKO HAMABITAN (6), David azurza
  • GAUR, AKELARRE GORBEIAN (3), Luis de Aramburu
  • GAUR EMERETZI MENDE (2), Tomás Garbizu
  • GAUZA BAT DEKLARATZEN, Emil Cosetto
  • GERNIKA, Sabin Alonso
  • GIZON ON BAT… (9), Javier Busto
  • GLORIA (Missa Brevis), Javier Busto
  • GOIKO MENDIYAN (3), Norberto Almandoz
  • GOIKO MENDIYAN (4), Jesús Guridi
  • GOIZEKO IZARRA, Anónimo
  • GOIZEKO IZARRA (4), Santesteban
  • GOIZEKO IZARRA, J. Sagües
  • GOIZIAN ARGI HASTIAN, Etchahun
  • GOIZIAN GOIZIK, Jesús Guridi
  • GOIZIAN GOIZIK JEIKI NÜNDÜZUN, Aita Donostia
  • GURE DANTZA (3), Andoni Arregui
  • GURE IZKUNTZA, Eduardo Mocoroa
  • GUZIEK TTUNTTUN (2), Lorenzo Ondarra
  • HABANERA, Juantxo Zeberio
  • HALTZAK EZ DU BIHOTZIK (5), Tomás Garbizu
  • HARRI ETA HERRI (3), Manuel Seco
  • HERRIAREN MEZA “SANCTUS”, Ignacio Mocoroa
  • HERRIKO FESTA, Víctor de Zubizarreta
  • HIRU EGUBERRI KANTA (2), Javier Busto
  • HIRU ERREGE, Jesús Guridi
  • HIRU EUSKAL DOINU (5), Aita Donostia
  • HIRU EUSKO KANTAK, Luis Urteaga
  • HODIE CHRISTUS NATUS EST (8), Javier Busto
  • HODIE SCIETIS (2), Joaquín Pildain
  • HORRA MARI!, David azurza
  • IGO NAIAN, Tomás Aragüés Bernad
  • IHAUTERI HABANERAK (8), David Azurza
  • IKIMILIKILIKLIK (2), Tobin Stokes
  • IKUSTEN DUZU, Aita Donostia
  • IKUSTEN DUZU, Josu Elberdin
  • ILLERI OTOITZA, José Ramón Arteta
  • ILLUN ABARRA (2), Eduardo Mocoroa
  • IN MONTE OLIVETI 88), Javier Bello-Portu
  • IRU DAMATXO, Eduardo Mocoroa
  • IRU ERREGE (2), Vytautas Mishkinis
  • IRU EUSKAL ABESTI, Armando Blanquer
  • IRU EUSKO ABERSTIAK, P. Domingo de Santa Teresa
  • IRU TXITO (10), Aita Donostia
  • IRUNIAN (3), Javier Busto
  • ISI ISI, Felipe Gorriti
  • ITSASOA (5), Aita Donostia
  • ITSASOA LAÑO DAGO, Javier Busto
  • ITSASOAK LAINO DEGU, Boris Cobasnian
  • ITUNA, Norberto Almandoz
  • ITURENGO AROTZA, Junkal Guerrero
  • ITURINGO AROTZA, Tomás Garbizu
  • ITXASOA, Juan de Urteaga
  • ITXASO’KO ERREGE,
  • ITXASTAK, José Mª González Bastida
  • ITZALI EZIÑA (3), Antón Larrauri
  • ITZAYA, Ramón Usandizaga
  • IXIL IXILIK DAGO (7), Francisco Escudero
  • IZAR EDERRA (8), Francisco Escudero
  • IZAR EDERRA, Pablo Sorozábal
  • IZAR EDERRAK (3), Josu Elberdin
  • IZARAPEAN, Xabier Sarasola
  • IZARTXO ARGIAK, Ruperto Iruarrizaga
  • JAI EGUNEZ, Sabin Salaberri
  • JAIAK, José Ramón Arteta
  • JAUNHANDIAK IKUS’AZUE (13), Alberto de Mitxelena
  • JAUNA DA ERREGE, P. Barturen
  • JEIKI, JEIKI (3), Aita Donostia
  • JESU DULCIS MEMORIA (8), Hilarión Eslava
  • JOAN NINTZEN AINHOARRAT, Tomás Aragüés Bayarte
  • JOTA A NAVARRA, Apolinar Brull
  • JUANIKO OLABARRIKO (8), David Azurza
  • JUBILATE DEO, Javier Busto
  • KAIKU, A. Lesbordes
  • KAIKU, Mladen Tarbuk
  • KALERA GAZTEAK 86), Junkal Guerrero
  • KANTA BERRI, Pablo Sorozábal
  • KANTATZERA NUAZU (11), Koldo Pastor
  • KANTU ZAHARRAK, Alberto Mitxelena
  • KANTUZ, Alexander Lesbordes
  • KARRASI ETA HOTSAK, J. Vicente Egea
  • KATALIN (15), Julen Ezkurra
  • KATALIN (3), Tomás Garbizu
  • KEN, KEN, KEN AKERRA, David azurza
  • KITOLIS (15), Luis de Aramburu
  • KOMETAK HAIZETAN (5), Javier Busto
  • KONDAIRAREN IHAUTERIAN (5), Javier Busto
  • KRIATURA XARMEGARRIA, Jesús Mª Sagarna
  • KUKU (4), Pablo Sorozábal
  • KUKU UDABERRIAN, Jesús Mari Sagarna
  • KUKUA, popular
  • LAFA-LAFA (14), Javier Busto
  • LARUNBATA ARRATSALDEAN, Teresa Catalán
  • LASTOSKO ZUBIYA, Javier Bello-Portu
  • LAU LAGUN, Tomás Garbizu
  • LEHEN MAHASTIA (NOÉ), Tomás Garbizu
  • LILI BAT IKUSI DUT (2), Aita Donostia
  • LILI EDER BAT. Javier Busto
  • LILI EDER BAT (20), Guillermo Lazcano
  • LILI EDER BAT DUT NIK, Aita Donostia
  • LILI POLIT BAT (2), Pablo Sorozábal
  • LLANTO POR MARTIN ZALACAIN DE URBIA (3), Javier Bello-Portu
  • LO HADI AINGÜRIA (10), Francisco Escudero
  • LOA-LOA, Secundino Esnaola
  • LORE IZANEZIN, Javier Busto
  • LORIAK UDAN (11), David Azurza
  • LUA LUA, Angel Barja
  • LUIA LUA (2), Julen Ezkurra
  • LURRA AMA JAINKOSA (2), Javier Busto
  • LURRA NIGAN, Tomás Aragüés
  • LURRAREN PEAN (2), Ermend Bonnal
  • MADRIGAL (2), Jesús Guridi
  • MAIATZEAN PINPORTAN, Jesús Egiguren
  • MAITASUN ATSEKABEA (4), Jesús Guridi
  • MAITASUN OÑAZEA, Jesús Guridi
  • MAITE (7), Pablo Sorozábal
  • MAITEAGOAK (8), Xabier Sarasola
  • MAITIA NUN ZIRA ? (7), Joaquín Pildain
  • MAITIA NUN ZIRAN (2), Uruñuela
  • MARI MIGUEL (7), Tomás Garbizu
  • MARITXU NORA ZOAZ (15), Enrique Ugarte
  • MEMENTO MEI DEUS (12), Felipe Gorriti
  • MENDEKOSTE PHESTETAN (3), Javier Bello-Portu
  • MENDI GAÑA (18), Luis Blanes Arques
  • MENDIAN GORA (7), Xabier Sarasola
  • MENDIRA BEGIRA, Tomás Aragüés Bernad
  • MERETRIX ILLA (2), Tomás Aragüés Bernad
  • MI MANO, AMOR (10), Joaquín Pildain
  • MISERERE (6), Eva Ugalde
  • NEGUAN, Eva Ugalde
  • NERE ETXEAN, Beobide
  • NERE OHETIK (6), Julio Domínguez
  • NERE SUKALDETXOAN (12), Javier Busto
  • NEREA IZANGO ZEN 82), Javier Busto
  • NESKATX’EDERRA (24), Xabier Sarasola
  • NESKATXENA (10), Pablo Sorozábal
  • NESKAZARRAK, Pascual Aldave
  • NEURE MAITENA (31), Ignacio Mocoroa
  • NICOLETTE (3), Maurice Ravel
  • NIK BADAUKAT ALKANDOREA (3), Armando Blanquer
  • NIK BADITUT (3), Aita Donostia
  • NIK BADITUT (9), Francisco Escudero
  • NON DEGU, NON? (6), Junkal Guerrero
  • NOTEZIA JAI ON BAT 86), Julio Domínguez
  • O JESU MI DULCISSIME (10), Aita Donostia
  • O MAGNUM MYSTERIUM (10), Javier Busto
  • O QUAM SUAVIS (8), Jesús Mª Sagarna
  • O VOS OMNES (8), Ignacio Mocoroa
  • OI AMA ESKUALHERRI, Lorenzo Ondarra
  • O PELLO, PELLO (7), Tomás Aragüés Bernad
  • O PELLO, PELLO, Tomás Garbizu
  • O SALUTARIS HOSTIA, Hilarión Eslava
  • OHIU HAU (3), David azurza
  • OI BETHLEEM! (2), Aita Donostia
  • OI MIRAKUILU, A. Lesbordes
  • OIÑAZEZ, Jesús Guridi
  • OLENTZARO (2), Eduardo Mocoroa
  • OLENTZERO (14), Norberto Almandoz
  • OLES EZKONBERRIAK (2), Aita Madina
  • ORBEL HAIZEA, F. Villa
  • ORRA MARI DOMINGI (4), José Mª Usandizaga
  • ORTZEKO IZAR EDERRAK, Luis Elizalde
  • OTOITZA, J. Mª González Bastida
  • PANDERO ZAHARRA (9), Miguel Mª Azpiazu
  • PARCE DOMINE, Ibarguchi
  • PAROLES CONTRE L’OUBLI, Thierry Machuel
  • PASAYAN XEXENAK (9), Tomás Garbizu
  • PATER NOSTER (8), Lorenzo Ondarra
  • PATER NOSTER (2), Xabier Sarasola
  • PELEGRIA NAIZIELA (10), Joaquín Pildain
  • PETRA TXARDIN SALTZAILEA, Tomás Garbizu
  • PHARTITE TRIXTE HUNTAN, Iñaki Tolaretxipi
  • PILOTA PARTIDA BAT, Aita Donostia
  • PLAINTE DE LA JEUNE CHATELEINE (8), Javier Bello-Portu
  • PUERI HEBREAORUM, Xabier Sarasola
  • QUÉ SERÍA YO SIN TI, Aita Donostia
  • REGINA COELI, Ruperto Iruarrizaga
  • RONDE, Maurice Ravel
  • SAGARRAREN, I. Busca de Sagastizabal
  • SAGASTIPEAN (24), Javier Busto
  • SALVE REGINA, Javier Busto
  • SANTA AGUEDA, Frank Havroey
  • SANTI BATEK (6), Tomás Garbizu
  • SARATARRA (3), J. Mª González Bastida
  • SEGALARIAK (10), Josu Elberdin
  • SETTE VARIAZIONI SU CANZONE VASCA (13), Emil Cosetto
  • SI LO DICEN, DIGAN (4), Fernando Remacha
  • SOINUEN ITSASOA, Javier Busto
  • SORGIN DANTZA (18), Eduardo Mocoroa
  • SOULE (16), Javier Bello-Portu
  • SUARI KANTA, David azurza
  • SUBE A NACER CONMIGO, Jorge de Ortuzar
  • SUTARA, Koldo Pastor
  • TINTER LAUTER, Lorenzo Ondarra
  • TREBOLA BARATZEKO, Tomás Garbizu
  • SIETE CANCIONES VASCAS (13), Fernando Remacha
  • TRES CANTOS VASCOS, Eduardo Mocoroa
  • TRES PIEZAS VASCAS (6), Francisco Escudero
  • TRES RESPONSORIOS DE NAVIDAD, Aita Donostia
  • TRIPTICO DE CANCIONES VASCAS, José Domingo de Santa Teresa
  • TROIS CHANSONS (6), Maurice Ravel
  • TU VENIAS (2), Javier Busto
  • TUKA, José Ramón Arteta
  • TUN KU LUN, Juan Mª Ugarte
  • TUN KU RUN, Jesús Guridi
  • TUN TUN TXIRULA (2), Tomás Garbizu
  • TUNKULUN-TUNKULUN-BARATZEKO PIKUAL (2), Juan Mª Ugarte
  • TURRUPUTUTUN, Ondarra
  • TXAKOLIN (2), Tomás Garbizu
  • TXALA-KANTAK, Javier Busto
  • TXANTXIBIRIN (8), Eduardo Mocoroa
  • TXERU (5), Norberto Almandoz
  • TXERU (4), Jesús Guridi
  • TXERU (6), Enrique Ugarte
  • TXERU, Uruñuela
  • TXIMELETAK (6), Eva Ugalde
  • TXORI ERRESINOULA UDAN DA KANTARI, Riyuka Terashima
  • TXORINUA (9), Eduardo Mocoroa
  • UDABERRIA, José Ramón Arteta
  • UDAZKENA, José Ramón Arteta
  • UHINAK KULUNKARI, Gotzon Aulestia
  • UME EDER BAT (2), Salabarrieta
  • UN HOMENAJE A IPARRAGUIRRE (2), Javier Bello-Portu
  • UNA PLANETA (2), Aita Donostia
  • UNA PLANETA, Luis Elizalde
  • UNE VIELLE CHANSON D’AMOUR (13), Javier Bello Portu
  • UR GOIENA, UR BARRENA, Jorge Domingo Mombiena
  • URAREN BESOTIK (22), Eva Ugalde
  • URKI MOTZA (2), Tomás Aragüés Bernad
  • URRUNDIK (2), Norberto Almandoz
  • URRUTI MIÑA, Ruperto Iruarrizaga
  • URTEIZU JENTEA (7), Guillermo Lazcano
  • URZO LUMA, Pablo Sorozábal
  • UXOA, P. Jorge de Riezu
  • VENERABILIS BARBA CAPUCUCCINORUM, Aita Donostia
  • VENI CREATOR SPIRITUS (6), Xabier Sarasola
  • VIRGEN BENDITA, Pedro Escobar
  • XAULI (7), Tomás Garbizu
  • XERRI KUTTIN, Padre Jorge de Riezu
  • XEXENAK PASAIAN, Tomás Garbizu
  • XORI KHANTAZALE EIJERRA, Charles Bordes
  • XORIÑUAK KAIOLAN, Paul Legarralde
  • XULUFRAIA (3), Xabier Sarasola
  • ZAI ITXOITEN, P. de Azkoien
  • ZAI ITXOITEN (12), Javier Busto
  • ZARATARRA (2), J.L. González Bastida
  • ZEINEN, F. Areso
  • ZER DUGUN IKUSI, Tomás Garbizu
  • ZER EGIN DIZUT NERE HERRI, Paskual Aldave
  • ZIRENA (2), Angel Martín Lladó
  • ZORIGAITZA, Smetana
  • ZORIONA, Tomás Aragüés Bernad
  • ZUEK EUSKADIKO ARTISTAK, Juan Cordero
  • ZUGANA MANUELA (4), Tomás Garbizu
  • ZUK ZURE AMA 88), Xabier Sarasola
  • ZURE BOZA, Xabier Sarasola
  • ZURE IRRIBARRIA NAIAGO, Máximo Moreno
  • ZUREGATIK, Secundino Esnaola
  • ZURRUN-ZURRUN (2), Javier Busto
  • ZUTAZ (21), Javier Busto

INTERPRETATUTAKO
EUSKAL OBRAK
1969 URTETIK

URTEAEUSKAL ABESTIAPOLIFONIAHAUR LEHIAKETA
1969TXORIÑUA, Eduardo MocoroaEZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1970OLENTZARO, Eduardo MocoroaEZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1971IRU DAMATXO (6 V.M.), E. Mocoroa
EGUN SENTIA (4 V.I.), E. Mocoroa
EZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1972IRULEA (4 V.M.), Juan Urteaga

GURE IZKUNTZA (4 y 5 V.I.)

EZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1973NEURE MAITENA (6 V.M.), I. Mocoroa
AI ANJELA-ARGIZAGI EDERRA (V.B.), A. Donostia
EZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1974LLANTO POR MARTÍN ZALACAIN, Javier Bello Portu
ARRATS GORRI, Ángel Oliver Pina
EZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1975SOULE, Javier Bello Portu
GUZIEK TTUN TTUN, Lorenzo Ondarra
EZ ZEN EGONEZ ZEN EGON
1976EGUR EZEAREN KEA, Joaquín PildainVIRGO ET MATER, Johannes de AnchietaLILI BAT-BOLON BAT ETA BOLON BI, A. Donostia
1977AKERRA KEN, Tomás Garbizu
SORGIÑ DANTZA, Eduardo Mocoroa
COR MUNDUM, Felipe Gorriti
ADOROTE DEVOTE, Norberto Almandoz
TXERU, Norberto Almandoz
1978ERROTAZAIA, Ignacio Mocoroa
MAITIA NUN ZIRA, Joaquín Pildain
IRU ERREGE, Jesús Guridi
AUDITUI MEO, Eduardo Mocoroa
HORDUS CONELUSUS, Aita Donostia
JESUM TRADIDIT, Aita Donostia
EPERRARENA, Tomás Garbizu
1979SAGARRAREN, Busca de Sagastizabal
AITAK ET’AMAK, Aita Donostia
IRUTEN ARI NUZU, J.M. Usandizaga
O IESU MI DULCISSIME, Aita Donostia
AGUR MARIA, Joaquín Pildain
BIDISTE DOMINE, Eduardo Mocoroa
ERBI ORI, Tomás Garbizu
1980MARI DOMINGI, J.M. Usandizaga
GUZIEK TTUN TTUN, Lorenzo Ondarra
O SALUTARIS HOSTIA, Hilarión Eslava
HODIE SCIETIS, Francisco Ibarzabal
VERE LANGUORES, Joaquín Pildain
KILOMETROAK ’80, Tomás Garbizu
1981GOIKO MENDIYA, Jesús Guridi
PELEGRIA NAIZIELA, Joaquín Pildain
ALDAPEKO, Jesús Guridi
O BONE JESU, Johannes de Anchieta
SANCTA ET INMACULATA
SANTI BATEK, Tomás Garbizu
1982KUKU, Pablo Sorozábal
DOS VILLANCICOS VASCOS, Ignacio
Mocoroa
ATOR ATOR, arr. Jesus Guridi
JESUM OMNES AGNOSCITE, Joaquín Pildain
ISTE EST IOANNES, A. de Tejada
O REGEM COELI, Tomás Luis de Victoria
GONA GORRIA, Eduardo Mocoroa
INTXAUSPEKO ALABA, Tomás Garbizu
1983DOS CANCIONES VASCAS, Aita Donostia
BINBILI BONBOLO, Pablo Sorozábal
OROITZ BAT TOLOSARI, Tomás Múgica
SANCTUS, Tomás Luis de Victoria
AVE MARIA, Ramón Palácio
LAMENTATIO, Tomás Luis de Victoria
DOS VILLANCICOS VASCOS, Aita Donostia
1984ATXIA MOTXIA, J. Guisasola
ATXIA MOTXIA, Tomás Garbizu
AY, NERE KABIYA, Pablo Sorozábal
SALVE REGINA, Francis Poulenc
AVE VERUM, Francis Poulenc
AMICUS MEUS, Joaquín Pildain
OSTALERSA GAZTIA-USO XURIA, Aita Donostia
1985DOS CANCIONES VASCAS, Juan de Uruñuela
NESKATXENA, Pablo Sorozábal
BIDE ERTZEAN, Joaquín Pildain
¿DE DONDE VENIS, AMORES?, Juan Vázquez
PUERI HEBRAEORUM, G.P. da Palestrina
VIRGO PRUDENTISIMA, F. de las Infantas
EZ DA MUNDUAN, Luis de Urteaga
1986TRES CANCIONES VASCAS, Fernando Remacha
AXURI BELTZA, Tomás Garbizu
NUNDIK ATOR ASTOA?, Jesús Guridi
SURGE PROPERA, M. Navarro
OJOS CLAROS, SERENOS, Francisco Guerrero
BENEDICTUM SIT, Aita Donostia
IRU EUSKO ABESTIAK, P. Domingo de Santa Teresa
1987ZUBIETAKO NESKATZENTZAT, Tomás Garbizu
TTUNTUN TXIRULA, Tomás GarbizuOLES EZKONBERRIAK, Aita Madina
PUER NATUS EST, Gianpaolo Coral
TAMBURINSSCHALÄGERIN-KLOSTERFRÄULEIN. Schumann
AVE MARIA, J.M. Usandizaga
HIRU EGUBERRI KANTA, Javier Busto
1988GAUER EMERETZI MENDE, Tomás Garbizu
ZAI ITXOITEN, Javier Busto
DOS CANCIONES, Aita Donostia
CHRISTUS FACTUS, Vicente Goicoechea
MEMENTO SALUTIS AUCTOR, William Byrd
CANTATE DOMINO, Hans Leo Hassler
IXIL IXILIK/AMA BEGIRA ZAZU, Luis de Elizalde
1989GURE DANTZA, Andoni Arregui
BINBILI, BONBOLO, Norberto Almandoz
DOS CANCIONES, Aita Donostia
COR MUNDUM, Felipe Gorriti
MADRIGAL, Jesús Guridi
CANTATE DOMINO, Hans Leo Hassler
NOIZ ARTE, Juan Cordero Castaños
1990LILI POLIT BAT, Pablo Sorozábal
MAITE, Pablo Sorozábal
KANTA BERRI, Pablo Sorozábal
AVE MARIA, Javier Busto
PRADO VERDE Y FLORIDO, Francisco Guerrero
CHRISTUS FACTUS EST, Nemesio Otaño
KARRASI ETA HOTSAK, Vicente Egea
1991ATXIA MOTXIA, Tomás Garbizu
OI, PELLO, PELLO, Tomás Aragües Bernad
KYRIE, Johannes de Anchieta
VENI CREATOR SPIRITUS, Hector Berlioz
QUATRE PETITES PRIERES DE SAINT FRANÇOIS D’ASSIS, Poulenc
HIRU EUSKO ABESTIAK, Alberto de Mitxelena
1992KANTATZERA NUAZU, Koldo Pastor
PANDERO ZAHARRA, M.M. Azpiazu
O MAGNUM MYSTERIUM, Tomás Luis de Victoria
DUO SERAPHIM CLAMABANT, Tomás Luis de Victoria
1993NO OBLIGADASNO OBLIGADASBI EUSKAL ABESTI, Ferenc Farkas
1994XAULI, Tomás Garbizu
OLENTZERO, Tomás Almandoz
SICUT CERVUS, G.P. da Palestrina
SANCTUS, André Caplet
NERE SUKALDETXOAN, Javier Busto
1995ANTIFONA, Jesús Egiguren
O JESU MI DULCISSIME, Silvio Zanchetti
JAUN HANDIAK IKUS’AZUE, Alberto de Mitxelena
SORGIN DANTZA, Eduardo Mocoroa
AMAIUR, Dimitri Smirnov
1996MARITXU NORA ZOAZ, Enrique Ugarte
TXERU, Enrique Ugarte
MEMENTO MEI DEUS, Felipe Gorriti
DIES IRAE, Felipe Gorriti
BASATXORITXU, Enrique Ugarte
1997BENTARA NOA, Pablo Sorozábal
NESKATXENA, Pablo Sorozábal
AY, NERE KABIYA, Pablo Sorozábal
NERE OHETIK, Julio Domínguez
19987 CANCIONES VASCAS I-VI-VII, Fernando Remacha
PELEGRIA NAIZIELA, Joaquín Pildain
MI MANO, AMOR, Joaquín Pildain
SI LO DICEN, DIGAN I-II-III, Fernando Remacha
KOMETAK HAIZETAN, Jesús Egiguren
1999LO HADI AINGÜRIA, Francisco Escudero
NIK BADITUT, Francisco Escudero
O MAGNUM MYSTERIUM, Javier Busto
EN UN SILENCIO ERRANTE, Tomás Aragüés
IXIL, IXILIK DAGO, Francisco Escudero
2000UNE VIEILLE CHANSON D’AMOUR- MENDEKOSTE PHESTETAN, Javier Bello Portu
GABEKO IZAR, Julio Domínguez
O VOS OMNES, Pau Casals
AVE REGINA COELORUM, Vytautas Miskinis JUANIKO
OLABARRIKO, David Azurza
2001AKERRA KEN Nº 2, Tomás GarbizuO IESU MI DULCISSIME, Aita DonostiaTXIMELETAK, Eva Ugalde
2002NEURE MAITENA, Ignacio Mocoroa
TRES PIEZAS VASCAS, Francisco Escudero
O VOS OMNES, Ignacio Mocoroa
VENI CREATOR SPIRITUS, Xabier Sarasola
DRAGOI BAKARTIA, Josu Elberdin
2003ARITZ ADARREAN, Julen EzkurraECCE QUOMODO MORITUR JUSTUS, Albert AlcarazURAREN BESOTIK, Eva UGALDE
2004AMETSETA, Javier Busto
MENDIAN GORA, Xabier Sarasola
O QUAM SUAVIS, Jesús Mari Sagarna
AVE MARIA, Jesús Egiguren
GAUEKO HAMABITAN, David Azurza
2005KITOLIS, Luis de AramburuJESU DULCIS MEMORIA, Hilarión EslavaALAMI, Josu Elberdin
2006LORIAK UDAN, David Azurza
MISERERE, Eva Ugalde
EL AMOR Y LA LOCURA, Alejandro Yagüe
HIRU EUSKAL DOINU, Aita Donostia
SANTI BATEK, Tomás Garbizu
2007LILI EDER BAT, Guillermo LazcanoDEUS, QUI ILLUMINAS, Julio DomínguezBI BIHOTZ, Junkal Guerrero
2008NESKATX’EDERRA, Xabier SarasolaAVE MARIA, Felix ZabalaIHAUTERI HABANERAK, David Azurza
2009TXANTXIBIRIN, Eduardo MocoroaIN MONTE OLIVETI, Javier Bello PortuGIZON ON BAT, Javier Busto
2010SEGALARIAK, Josu ElberdinAVE VIRGO SANCTISSIMA, David AzurzaDIZDIZKA ZERUAN, Eva Ugalde
2011ZUK ZURE AMA, Xabier SarasolaSANCTUS-BENEDICTUS, Josep VilaKAlERA GAZTEAK, Junkal Guerrero
2012EUSKAL JOKOAK, Javier BustoPATER NOSTER, Lorenzo Ondarra
2013BIOLIN MUSIKAZ, David AzurzaCANTATE DOMINO, Josu ElberdinNOTEZIA JAI ON BAT, Julio Domínguez
2014PLAINTE DE LA JEUNE CHATELAINE, Javier Bello Portu
ESPERANTZARI LEIHO BAT, Idoia Azurmendi
HODIE CHRISTUS NATUS EST, Javier Busto
AVE MARIA, César Alejandro Carrillo
2015MAITEAGOAK, Xabier Sarasola
LORIAK UDAN, David Azurza
PEACE I LEAVE WITH YOU, Knut Nystedt
ANNABEL LEE, Eva Ugalde
NON DEGU NON, Junkal Guerrero
2016XOXO BELTZ BAT BANUEN, Karlos Giménez
EGUZKI PRINTZAK Junkal Guerrero
ET J’AIME UNIQUEMENT, Jesus Egiguren
AVE MARIS STELLA, Eva Ugalde
2017XOTA XALDUN ERREGE, Eduardo Mocoroa
ITSASOA ARI ZAIT, Idoia Azurmendi
MADRIGAL, Claudio Monteverdi
ESTOU AMOR AQUÍ, Julio Domínguez
CHRISTUS FACTUS EST, Javier Busto
IKUSTEN DUZU GOIZEAN, Josu Elberdin

EPAIMAHAIAK

ALAMO DEL, Constancio (Espainia): 1984, 1985,

AGUSTONI, Luigi (Suitza): 1993,

AIZPURUA, Fernando (Espainia): 1985,

ALLRED, Brady (Estatu Batuak): 2008, 2012, 2015.

AMANTEGUI, Miguel (Espainia): 1977 – 1979, 1985, 1986, 1987, 1988, 1989, 1990, 1991, 1992, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000,

ANDREO, Dante (Argentina): 2006

ARAGÜES, Tomás (Espainia): 1985, 1993,

AULESTIA, Gotzon (Espainia): 1991, 1992, 1993,

AYESTARAN, Antxon (Espainia): 1976, 1983,

AZURZA, Enrique (Espainia): 1996, 2004, 2005, 2006, 2011, 2016.

BALTES, Gabriel (Frantzia): 2014.

BARTUREN, Pascual (Espainia): 1980, 1981,

BATIC, Martina (Eslovenia): 2013.

BELLO PORTU, Javier (Espainia): 1975, 1976,

BERNIUS, Frieder (Alemania): 1993,

BLANCAFOR, Alberto (Espainia): 1980,

BROWN, Timothy (Erresuma Batua): 1995,

BUSTO, Javier (Espainia): 1987, 1988, 1989, 1990, 1992, 1993, 1994, 1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2012, 2013, 2014, 2015.

BROADBENT, Peter (Erresuma Batua): 1994, 2002, 2003, 2005, 2009, 2011.

CARRILO, César Alejandro (Venezuela): 2014.

CHETINYAN, Krikor (Bulgaria): 1993, 1996, 1999,

CHONEV, Marin (Bulgaria): 1994, 2000,

CIERI, Domenico (Italia): 1991,

CORTI, Nicole (Frantzia): 2000,

CSEMICZKY Miklos (Hungaria): 2011

DAHL Mogens (Danimarka): 2010

DAHL, Tone Bianca (Danimarka): 2013.

DONATI, Lorenzo (Italia): 2012.

DUIJCK, Johan (Belgika): 2000,

EBY, Anders (Suedia): 1993,2006

ELDORO Fernando (Portugal): 2004

ENGELBRECHT Bernd (Alemania): 2009

ERDEI, Peter (Hungaria): 2002,2007

ETXEPARE, Fernando (Espainia): 1976, 1977, 1978, 1979, 1981, 1983, 1984,

FARAN, Naomi (Israel): 2003, 2006, 2008, 2012.

FERNANDEZ DE LA CUESTA, Ismael (Espainia): 1984, 1985,

FRISCHMUTH, Gert (Alemania): 1998, 1999,

FUJII, Hiroki (Japonia): 2015.

GARCÍA DE PAZ, Marco Antonio (Espainia): 2013.

GIANNI-LUPORINI, Gaetano (Italia): 2000,

GONZALEZ ACILU, Agustín (Espainia): 1975, 1976, 1977, 1978, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1992,

GONZALEZ BARRIONUEVO, Herminio (Espainia): 1986,

GÖPFERT, Andreas (Alemania): 1996, 2000, 2002, 2006

GRADEN, Gary (Suedia): 1995, 2002,

GRAU, Alberto (Venezuela): 1990, 2000,

GRÉGOIRE, Laurent (Frantzia): 1995,

GROSS, Arthur (Alemania): 1975,

GRÜN Georg (Alemania): 2004, 2008, 2014.

GRYLLS, Karen (Zeelanda Berria): 1999, 2016.

GUINAND, María (Venezuela): 1998, 2001,

HATTEBERG Kent (Estatu Batuak): 2007

HELGATH Florian (Alemania): 2010

HEMBERG, Eskil (Suedia): 2000,

HEMPFLING, Volker (Alemania): 2001, 2003,2005

HÖGSET, Carl (Norvegia): 1988, 1997,

HUARTE, José Antonio (Espainia): 1982,

IPINZA, Emilio (Espainia): 1981,

ITURRIA, José (Espainia): 1979, 1980, 1981,

JACKSON, Stephen (Erresuma Batua): 2001,

JERS, Harald (Alemania): 2015.

JIMENEZ, Segundo (Espainia): 1986, 1987, 1988, 1989, 1991,

JOHANSSON, Bo (Suedia): 1997,2005, 2007, 2010

KOKARS, Imants (Letonia): 1996,

KORALOVA Irena (Bulgaria): 2011

KOSLER, Miroslav (Txekia): 1990, 1991,

KURET Stojan (Eslovenia): 2004, 2006

KURIYAMA, Fumiaki (Japonia): 1998,

KUS Eugeniusz (Polonia): 2006

LAH Ursa (Eslovenia): 2011

LARA, Francisco (Espainia): 1982, 1984, 1985,

LARREA, Vicente (Espainia): 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1988,

LAUL, Venno (Estonia): 1991, 1992, 1993, 1995, 1997, 2000,2005, 2007.

LIEPINS, Janis (Letonia): 2016.

LIST, Erwin (Frantzia): 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1989, 1990, 1992,

LOOCK, Hendrick (Hegoafrika): 1997, 1998,

LOOMER Diana (Kanada): 2004

LUISI Francesco (Italia): 2011

MARCO, Tomás (Espainia): 1975, 1976, 1977, 1978, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986.

McGLYNN, Michael (Irlanda): 2014.

MASSO, Leo (Espainia): 1975, 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1985, 1986,

MATSUSHITA Ko (Japonia): 2009, 2010

MEDNICAROV, Zahari (Bulgaria): 1988, 1989,

MISHKINIS, Vytautas (Lituania): 1999, 2001, 2002, 2010

MONTIGLIO, Italo (Italia): 1994,

NILSSON, Mats (Suedia): 1996, 2003,2008

OHLIN, Gösta (Suedia): 1991,

OLIVER PINA, Ángel (Espainia): 1985,

ORRACA Alina (Kuba): 2010

PANTERNE, Claude (Frantzia): 1994,

PARKAI, István (Hungaria): 2000,

PEDROARENA, José Antonio (Espainia): 1987, 1988, 1989, 1991, 1993,

PEREZ, María Felicia (Kuba): 1996,

PETROVICS, Emil (Hungaria): 1994,

PFAFF, Werner (Alemania), 1989, 1990, 1992, 1995, 2007.

PHOENIX, Paul (Erresuma Batua): 2014, 2016.

PIERRE Loïc (Frantzia): 2007

PILDAIN, Joaquín (Espainia): 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1983, 1984, 1986, 1987, 1988,

PITLIK, Eva (Israel): 2000,

POHJOLA, Erkki (Finlandia): 1992, 1996, 1998,

POOLE, John (Erresuma Batua): 1986, 1987, 1988, 1989, 1992, 2000,

PRATS, Josep (Espainia): 1985, 1986, 1987,

ROA, Miguel (Espainia): 1975,

RIBÓ, Enrique (Espainia): 1983, 1984, 1985,

RUBIO, Samuel (Espainia): 1976, 1977, 1978, 1979, 1980, 1981, 1982, 1984,

RYDINGER, Cecilia (Suedia): 2001,

SACCENTE, Ricardo (Argentina): 1992,

SAENZ DE BURUAGA, Laurentino (Espainia): 1977, 1978, 1982, 1986, 1987, 1988, 1989, 1991,

SAGASETA, Aurelio (Espainia): 1980, 1981,

SAINZ ALFARO, José Antonio (Espainia): 1987, 1989, 1990, 1991, 1993, 1994.

SANDT, Johann Van Der (Hegoafrika): 2015.

SARASOLA Xabier (Espainia): 2007, 2008, 2009, 2010, 2011

SCHULDT-JENSEN, Morten (Dinamarka): 2000,

SIRMAIS Maris (Letonia): 2009, 2015.

SMIRNOV Victor (Errusia): 2008, 2013.

SRAMEK, Jordan (Estatu Batuak): 2013.

SUND, Robert (Suedia): 2013.

SWINGLE, Ward (Estatu Batuak): 1999,

SZABO Soma (Hungaria): 2009, 2013.

 

URÍA, Juan Ignacio (España): 1976,

URTEAGA, Juan (España): 1978,

USOZ, María Angeles (España): 1977,

VATSEK Alexander (Ucrania): 2004, 2005, 2013, 2016.

VEGA CERNUDA, Daniel (España): 1986, 1992, 1993,

VELASCO, Jonathan (Filipinas): 2003, 2016.

VENISLOVAS, Gintautas (Lituania): 2003,

VIRGILI, Virgili (España): 1982,

WALES, Roy (Reino Unido): 1998,

WARLAND, Dale (Estados Unidos): 2001,

WASHBURN, Jon (Canada): 1993.

WEDAR, Michael (Suecia): 2016.

WEY, Fritz Ter (Alemania): 2012.

WILKENS, Jean-Claude (Bélgica): 2002.

WOEBCKEN, Friederike (Alemania): 2015

WOLDE Wilma Ten (Holanda): 2004, 2005, 2008, 2009, 2014.

YOON, Hak-Won (Corea): 1997,

JARRAITU
ABESBATZA LEHIAKETA
SARE SOZIALETAN

BABESLEAK





LAGUNTZAILE BEREZIAK

LAGUNTZAILEAK

Agua de Insalus
Colegio Hirukide Jesuitinak
Convento de Santa Clara
Distribuciones Mendieta
Euskalherriko Abesbatzen Elkartea

Harizpe
Iglesia de los Franciscanos
Industrias Borobil
Kaiz Lorategia
Sociedades Populares de Tolosa
Udaberri Dantza Taldea

Euskara
X